Akcesoria dla psa i kota.

Spis treści

Zalety posiadania zwierzęcia, głównie psa i/lub kota, można wymieniać bez końca. Zwierzę uczy pracy nad rozwojem emocjonalnym oraz empatią, ponadto pomaga zredukować stres, co korzystnie wpływa na pracę serca. 

Posiadanie czworonoga uczy również obowiązkowości oraz motywuje do aktywności fizycznej. Zarówno pies, jak i kot doskonale wpływają na rozwój dzieci, a osobom starszym pomagają uporać się z samotnością. Zwierzęta często stają się naszymi najlepszymi przyjaciółmi, na których zawsze możemy polegać. Zwierzę, zwłaszcza pies oraz kot to jednakże również obowiązki. Od regularnych spacerów, w przypadku psa, przez dbanie o odpowiednią dietę, zapewnienie ruchu, po regularne wizyty u weterynarza. 

Zarówno pies, jak i kot wymagają pewnych akcesoriów, bez których ich wychowanie może być niewykonalne. Mają za zadanie zarówno uczyć, jak i bawić. Najlepiej zaopatrzyć się w nie w profesjonalnym sklepie zoologicznym – stacjonarnym lub internetowym. Co zatem powinno znaleźć się w niezbędniku właścicieli zwierząt? Czy warto zaopatrzyć się jedynie w obowiązkowe akcesoria, czy „im więcej, tym lepiej?” Czy marka ma znaczenie? Czy wyższa cena oznacza lepszą jakość?

Psi niezbędnik, czyli co warto, a co niekoniecznie.

Pies, czy jak przyjęło się mówić, najlepszy przyjaciel człowieka jest najbardziej udomowionym zwierzęciem. Pies obdarza bezwarunkową miłością, zaufaniem oraz wiernością. 

Decydując się na kupno lub adopcję psa, należy jednakże pamiętać, że zwierzę to również szereg obowiązków. Jakich? Regularne, odbywające się minimum dwa razy dziennie spacery, dbanie o odpowiednią dietę, wizyty u weterynarza w celu wykonywania szczepień, dbanie o higienę, a także zabawa. 

Decydując się na psa, należy zawczasu zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które wraz z dorastaniem czworonoga będą wymieniane na inne. Do najważniejszych akcesoriów bez wątpienia należą smycz oraz obroża i/lub szelki. Powinny być odpowiednio dopasowane do wielkości psa. Smycz, w zależności czy spacery odbywają się zazwyczaj w terenie zabudowanym, czy otwartym powinna mieć odpowiednią długość. Warto zapytać o radę osoby pracujące w sklepie zoologicznym. Przy wyborze warto kierować się również estetyką, akcesoria dla zwierząt często urzekają nietuzinkową stylistyką, która może podkreślić charakter naszego czworonoga lub… właściciela. 

Do innych istotnych akcesoriów należą miski na wodę oraz karmy, a także legowisko, chociaż to często wybierane jest jedynie przez właścicieli mniejszych ras. Nie można zapomnieć także o zabawkach, dzięki którym pies nauczy się aportować oraz reagować na inne komendy.

Kocia wyprawka – jakie akcesoria dla kota kupić?

Właściciele kotów mają ułatwione zadanie. Czemu? Koty są o wiele mniej wymagającymi zwierzętami, niż psy. Mają jednakże inne potrzeby, o które należy zadbać. 

Do najważniejszych akcesoriów dla kotów z pewnością należy odpowiednia kuwata, do której kot będzie się załatwiał. Ważny jest również drapak. Potrzeba drapania związana bowiem jest z naturalnym zachowaniem, którym kot znaczy teren. Ponadto, poprzez drapanie koty pozbywają się przerośniętego pazura. To również doskonałe rozwiązanie na zachowanie ulubionych mebli w nietkniętym stanie.

 Właściciele małych kotków, mogą nauczyć je chodzić na spacery w szelkach, to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które pragną, aby czworonóg towarzyszył im w codziennych aktywnościach. Nie można zapomnieć również o zabawkach, które – podobnie jak psa – uczą koty dyscypliny oraz po prostu, umilają czas. 

Do innych akcesoriów należą: legowisko, miski, szczotki do wyczesywania sierści, obcinaczki do pazurów i inne. Często akcesoria należy dopasować zarówno do rasy kota, jak i jego charakteru. Przy wyborze nie można zapomnieć o stylistyce. Szeroki wybór dostępnych akcesoriów pozwala na wybór takich, które będą nie tylko praktyczne ale również ładne.

Akcesoria dla psa i kota – gdzie kupić?

Decydując się na kupno lub adopcję zwierzęcia, należy zawczasu odpowiednio się przyszykować. Zwierzak z pewnościa i tak wywróci nasze życie do góry nogami, a wiele produktów wciąż pozostanie do kupienia, ale jak to się mówi – przezorny zawsze ubezpieczony. 

Kupując takie akcesoria jak obroża, smycz czy szelki, warto postawić na wysoką jakość oraz sprawdzoną firmę. Metka „made in Poland” jest gwarancją, że akcesoria będą rosły wraz ze zwierzakiem, zapewnią mu wygodę, a właścicieli będą urzekały nietuzinkową stylistyką. W akcesoria najlepiej zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie zoologicznym. Zarówno pies, jak i kot, to czwronogi wymagające szczególnej uwagi. Zdarza się, że coś pogryzą lub podrapią, trzeba zatem zawczasu przyszykować im przestrzeń zarówno do nauki, jak i zabawy. Akcesoria, takie jak legowiska czy drapaki, nauczą je dyscypliny oraz sprawią, że poczują się komfortowo. 

Do innych akcesoriów dla psów i kotów, które warto posiadać w domu należą transportery, klatki, kaganiec oraz wszelkiego rodzaju gryzaki, piłki, pluszaki i inne umilacze czasu. Przy wyborze warto pamiętać, że wysoka jakość produktów nie oznacza gorszej stylistyki. Ważne jest nie tylko wykonanie ale również trwałe i bezpieczne dla zwierząt materiały. 

Warto, od czasu do czasu, rozpieszczać swojego czworonoga zabawką. Należy bowiem pamiętać, że zwierzęta uczą się przez zabawę. Ponadto, podobnie jak ludzie, zasługują na rozrywkę.

Pamiętaj: Pies przewożony autobusami, tramwajami i trolejbusami musi być trzymany na smyczy, mieć założony kaganiec, a właściciel winien posiadać zaświadczenie o aktualnym szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie.

Chcesz szerzyć świadomość na temat akcji społecznej Yellow Dog? Obserwuj nasze profile na Facebooku i Instagramie.