Sklep zoologiczny dropshipping

Spis treści

Sklep zoologiczny – co należy wiedzieć przed założeniem własnego biznesu.

Posiadanie sklepu zoologicznego to doskonały sposób na łączenie pracy z pasją. Zarówno posiadanie sklepu stacjonarnego, jak i internetowego wymaga jednakże wcześniejszej, dogłębnej analizy rynku. 

Warto poznać konkurencję, aby ocenić jakie produkty warto, a których nie warto posiadać w swojej ofercie. Ponadto, aby wyróżnić się na tle innych sklepów, dobrze jest móc zaoferować klientom produkty unikatowe, jedyne w swoim rodzaju. Warto zatem, poza standardowymi akcesoriami dla zwierząt oraz karmą, posiadać w swoim asortymencie ręcznie wyrabiane produkty oraz te z polską metką. 

Wspieranie lokalnych producentów jest bowiem obopólna korzyścią. Aby jednakże osiągnąć sukces, należy poznać swoją grupę docelową. Co jednakże, gdy ta jest trudna do zidentyfikowania? Co, jeżeli nie możemy pozwolić sobie, jako właściciele sklepu na posiadanie w swojej ofercie aż tak szerokiego asortymentu? Tu na ratunek przychodzi dropshipping.

Dropshipping – co to jest oraz dlaczego warto.

Dropshipping to nic innego, jak model logistyczny wykorzystywany w sprzedaży internetowej, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę danych produktów. 

Rola sklepu WWW w tym modelu sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który sam realizuje wysyłkę towaru do klienta, który złożył zamówienie. 

Co daje dropshipping? Przede wszystkim możliwość szybkiego wejścia na rynek. 

Czemu? Ponieważ niweluje konieczność układania procesów logistycznych, szukania i opłacania magazynów do przechowywania produktów, a także zatrudniania dużej ilości pracowników. 

Jest zatem zdecydowanie najszybszym sposobem na rozpoczęcie sprzedaży w Internecie.

Proces jest niezwykle prosty: jako właściciel sklepu zoologicznego przekazujesz zamówienie do hurtowni, ta natomiast pakuje je i wysyła do klienta dostarczając mu dowód zakupu. Jaki masz z tego zysk? Marżę, czyli różnicę między kwotą, którą zapłacił klient, a tą, którą Ty zapłaciłeś hurtowni.

Sklep zoologiczny – zanim dropshipping to…

… promocja biznesu. Aby zbudować bazę klientów, trzeba wpierw dotrzeć z ofertę swojego sklepu do klientów. Tu najbardziej pomocne okazują się social media. Reklama na Facebooku i/lub Instagramie oraz Newslettery to doskonałe sposoby na wypromowanie swojego sklepu zoologicznego. 

Następnym krokiem jest wybór produktów do sprzedaży dostępnych w sklepie WWW. Warto znaleźć niszę, dzięki której będziesz mógł łączyć pasję z pracą. 

Miłość do zwierząt oraz posiadanie sklepu zoologicznego są tego doskonałym przykładem. Buduje to również wiarygodność firmy i łatwiejsze dotarcie do klientów. 

Na początek warto postawić na sprecyzowany zakres towarów, który z czasem można rozszerzać, również o te droższe produkty. Następnym krokiem jest oczywiście nawiązanie współpracy. Nie muszą to być duże hurtownie, które często wiązane są z dropshippingiem

Warto postawić również na firmy posiadające w swojej ofercie unikatowe produkty, które – dzięki ich metce – wyróżnią nas na tle innych sklepów zoologicznych. 

Akcesoria do sklepu zoologicznego w dropshippingu – Dingo.

Dingo to rodzinna firma istniejąca od 1977 roku. Miłość do zwierząt sprawiła, że z początku mała firma, przerodziła się w rozpoznawalną markę. Wraz z otwarciem hurtowni oraz zakładu produkcyjnego, firma rozszerzyła swój asortyment akcesoriów dla zwierząt i uruchomiła możliwość dropshippingu, dzięki czemu produkty marki możliwe są do zakupienia również w mniejszych, można wręcz powiedzieć „lokalnych” sklepach.

Wysoka jakość oraz nietuzinkowe wzornictwo sprawiają, że produkty marki Dingo są jedyne w swoim rodzaju. Jako producent akcesoriów jest obecnie jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek na rynku.

Decydując się na posiadanie sklepu zoologicznego, warto zawrzeć w swoim asortymencie produkty tak docenianej przez klientów marki, jaką jest Dingo.

Jakimi akcesoriami dla zwierząt może pochwalić się firma? Do najpopularniejszych należą:

  • obroże,
  • smycze
  • szelki dla czworonogów
  • miski
  • wiele innych

Metka made in Poland oraz wysokiej jakości materiały sprawiają, że akcesoria są doceniane zarówno przez ich użytkowników, jak i właścicieli.

Dropshipping sklepu zoologicznego podsumowanie – za i przeciw.

Dropshipping ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych bez wątpienia należą: możliwość szybkiego wejścia na rynek jako właściciel sklepu, ograniczone ryzyko inwestycyjne, brak konieczności zatrudniania pracowników – wszystko możesz zrobić samemu, możliwość oferowania swoim klientom nie tylko szerokiego ale również unikatowego asortymentu, jak produkty marki Dingo

Wady? Brak kontroli nad stanem produktu oraz procesem wysyłki. Dlatego tak ważne jest nawiązywanie współpracy tylko z doświadczonymi i oferującymi wysokiej jakości produkty hurtowniami i/lub producentami. Do innych wad bez wątpienia należy duża konkurencja z racji rosnącej popularności dropshippingu. Czy stawiając na zaufanego producenta, minimalizujemy ryzyko niepowodzenia? Z pewnością. Czy warto? Musisz przekonać się sam.

Pamiętaj: Pies przewożony autobusami, tramwajami i trolejbusami musi być trzymany na smyczy, mieć założony kaganiec, a właściciel winien posiadać zaświadczenie o aktualnym szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie.

Chcesz szerzyć świadomość na temat akcji społecznej Yellow Dog? Obserwuj nasze profile na Facebooku i Instagramie.