CANICROSS W BYDGOSZCZY

2015.05.27

CANICROSS W BYDGOSZCZY

Zawody Canicross w Bydgoszczy już za nami!

Gospodarzem imprezy był Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek. Organizatorem imprezy było Husky-Team Bydgoszcz. Nie zawiodła pogoda. Warunki atmosferyczne, spowodowały jednak decyzje organizatorów o skróceniu trasy biegu do 2,6 km, jednak i to wystarczyło, aby skutecznie zmęczyć czworonożnych przyjaciół na trasie. Trasa w większości wiodła po terenie trawiastym, w okolicy jezior, aby obniżyć temperaturę odczuwaną przez psy. Każdy zawodnik przed startem udawał się do Biura zawodów po odbiór numeru startowego oraz chipa, służącego do pomiaru czasu netto, co umożliwiło spokojne starty poszczególnych zawodników w określonych regulaminowo odcinkach czasu. Celem tego, było zapewnienie bezpieczeństwa psom. Zgodnie z założeniami organizatorów, pobiec mógł każdy, kto biega z psem, więc na linii startowej stawiły się zarówno husky, beagle, kundelki oraz inne rasy, a także psy zabrane z bydgoskiego schroniska, specjalnie pod kątem startu.

Po odebraniu numeru, każdy z zawodników udawał się na odprawę weterynaryjną, która w odróżnieniu od wielu zawodów nie polegała tylko na oświadczeniu zdrowia i kontroli zaświadczeń o szczepieniach, ale każdy psiak został skrupulatnie przebadany przez obecnego na zawodach doktora weterynarii. Organizatorzy zapewnili na miejscu wodę pitną, a także usytuowali zawody w taki sposób, aby możliwe było schłodzenie psów przed startem w pobliskim jeziorku. Jako, że Galopada Braci Mniejszych była biegiem towarzyszącym do Biegu Instalatora, start odbył się kilka minut po starcie biegu głównego, o godzinie 11:05. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie w okolicach niecałych 8 minut. Nie zawiedli sponsorzy, których zaangażowanie pozwoliło na zapewnienie nagród dla każdego z uczestników zawodów. Za pierwsze miejsca w kategorii open organizator zapewnił pokaźne puchary, worki karmy naturalnej oraz zestawy psich akcesoriów. Pozostali zawodnicy, w kolejności ukończenia, otrzymywali inne upominki. Ciekawostką stały się podręczne zestawy pierwszej pomocy dla psów, które otrzymali wszyscy uczestnicy.

Po biegu odbyła się dekoracja zwycięzców na podium głównym. Galopada Braci Mniejszych cieszyła się bardzo dużym zainteresowanie, w szczególności, ze względu na charakter tak niszowej w Polsce dyscypliny sportu psich zaprzęgów. Husky-Team Bydgoszcz stanął na wysokości zadania i zorganizował zawody na wysokim poziomie, zapewniając wszystko, co dla psów było potrzebne. Zawody te wypełniły lukę, pomiędzy zawodami typu dog trekking a zwykłymi biegami ulicznymi, dając możliwość startu tym, którzy lubią biegać w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. W krótkim czasie po zawodach, Husky-Team otrzymał mnóstwo pytań, w związku, z którymi w przyszłości Husky-Team Bydgoszcz zapowiada już organizację kolejnych zawodów z grupy sportów psich zaprzęgów.

Wszystkie informacje oraz zdjęcia można znaleźć na stronie organizatora www.huskyteam.pl .