Historia

Historia
2017

Gazela Biznesu 2016

Gazela Biznesu 2016

W czwartek 16 lutego 2017 roku w Toruniu w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki zostaliśmy wyróżnieni przez Coface Poland w rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Gazela Biznesu przyznawana jest przedsiębiorstwom, które doskonale dają sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów.

2016

Firma DINGO została laureatem konkursu TOP for DOG 2016 w kategorii „THE BEST COMPANY”.

Przeczytaj Wywiad z Panią Prezes Agatą Rutkowską- Piszczyńską opublikowany w dwumiesięczniku Dog&Sport nr 06/2016

2013

8 marca Prezesem Firmy Dingo Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy przy ulicy Ołowianej 22,  zostaje pani Agata Rutkowska-Piszczyńska, natomiast Wiceprezesem Zarządu – Wojciech Rutkowski.

2009

Przeniesienie siedziby firmy na ul. Ołowianą 22 w Bydgoszczy, a produkcji z ul. 3 Maja na ul. Kościuszki. Nowy zakład zostaje wyposażony w wysoce wyspecjalizowany park maszynowy. W 2009 roku podjęto również decyzję o rozbudowie magazynu przy ul. Ołowianej i pozyskano na powyższy cel dotację w ramach programu z środków Unii Europejskiej – Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013, pod nazwą projektu „Rozbudowa Firmy Dingo Sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz wprowadzenie nowych produktów do oferty kluczem do wzrostu konkurencyjności”.

2000

Rozpoczęcie działalności firmy pod nazwą DINGO Sp. z o.o.

1994

Uzyskanie statusu Zakładu Pracy Chronionej, dzięki stworzeniu niezbędnych warunków do zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Lata 80-te i 90-te

Przeniesienie i rozbudowa warsztatu na ul. 3 maja. Zmiana nazwy firmy na Przedsiębiorstwo Prywatne DINGO Waldemar Rutkowski, a następnie na Hurtownia i Zakład Produkcyjny DINGO W. Rutkowski oraz zastrzeżenie w Urzędzie Patentowym logo firmy.

1977

Rozpoczęcie działalności gospodarczej – warsztatu kaletniczego – Prezesa Waldemara Rutkowskiego przy ul. Garbary w Bydgoszczy.